Відразу хочу написати: дорогі жінки! Якщо щось пішло не так, як хотілося чи планувалося, то отже так і мало статися. Ти найкраща мама для своєї дитини, і я впевнена, що зробиш краще, що в твоїх силах ❤ Жодна дитина, навіть в “ідеальному” на твій розсуд середовищі, не виростить без психотравм, адже так влаштована психіка. Завдання мама – не створення ідеальних умов (це нереально), а навчити малюка почуттям, любові та довіри до себе .
Матриця «наївності»
Під час першої перинатальної матриці якщо на маму та дитину впливають негативні фактори, тоді у немовляти на підсвідомому рівні можуть сформуватися такі програми: Вагітність була не запланована, формується програма «Знову я не вчасно».Якщо майбутні батьки думали про переривання вагітності, програма «Страх смерті та різні суїцидальні нахили».Якщо у майбутньої мами токсикоз, програма «Мене нудить від цього світу».Захворювання матері, програма "Якщо я розслабляюся, це принесе хвороби, а також схильність до астенічним проявам".Неприємності в сім'ї, хвилювання майбутньої мами програма «Навколишній світ — недружнє середовище або навіть небезпечне».
Матриця «жертви»
Втручання у розвиток пологів порушує нормальний перебіг другої перинатальної матриці та формує такі підсвідомі програми:Плановий кесарів розтин майже не несе негативних наслідків, позапланове формування програми «Я сам не зможу, мені потрібна допомога, а також складності доведення справ до кінця».Застосування наркозу, програма «Відмороження від життєвих ситуацій, які потребують жорсткого рішення». «Стрімкі пологи» — людина неспроможна довго вирішувати життєві ситуації, відсутність швидкого дозволу призводить до відмови вирішувати щось взагалі.
Матриця «боротьби»
При ускладнених пологах можливі різні варіанти:При стрімких пологах, стимуляції родової діяльності, матриця формується у формі «Якщо я не зможу мене зроблять інші», людина майже не прагне боротися на шляху до поставленої мети.Інша сторона розвитку матриці при неправильному перебігу пологів – це форма гіперкомпенсації, коли людина постійно бореться з усім і всіма, навіть якщо для цього немає необхідності.При асфіксії можливе формування матриці "Почуття провини", або небезпечних для життя захоплень, як ігри зі смертю. Клінічна смерть дитини може розвинути програму «Прихованих суїцидальних нахилів».
Матриця «свободи»
Якщо дитина не тієї статі, на яку чекали батьки, можливе формування проблеми статевої самоідентифікації, що може призвести до прагнення змінити стать у майбутньому або до гомосексуальних відносин.У разі розміщення дитини в кувезі підсвідомо формується бар'єр між дитиною та навколишнім світом. Цікавим є випадок, коли народжуються близнюки. Дитині необхідне почуття когось поруч.У дитини, яка народилася першою, формується почуття провини, вона вважає себе зрадником. А дитина, яка народжується наступним, може мати почуття образи та знедоленості.Дуже небезпечна ситуація, коли мати до цього були аборти. У це складно повірити, але вони записуються в підсвідомість новонародженого і відбиваються у психіці страхом насильницької смерті.Якщо при пологах застосовувалися знеболювальні препарати, у дитини може розвинутися відчуття відстороненості та безініціативності.